За нас

Скопски вински салон – Винодонија 2017

01.

1. Кои сме ние?

Здружението на сомелиери на Македонија е здружение чии членови се пред се’ вински ентузијасти и љубители на вино, едукатори, вински судии…

02.

2. Мисија, визија и цели

Наша мисија се нашите клиенти како и секојдневните бизнис активности во нашата група.  Ни’ причинува задоволство да им помогнеме на нашите клиенти…

03.

3. Наши вредности

Нашиот успех се должи на поставеноста на нашите погледи на повисоко ниво, и стремежот заедно да ги соствариме нашите амбициозни цели…

ПРИЈАВА ЗА УЧЕСТВО

Аплицирај Online

Ќе ни причинува голема чест и задоволство доколку го поддржите овој настан со Вашето учество.

ЗАПОЗНАЈТЕ ГИ НАШИТЕ

Предавачи

Ивана Симјановска

Ивана Симјановска

Проектен менаџер на Скопски вински салон, Интернационален вински судија
Александар Вучковски

Александар Вучковски

Проектен менаџер на Скопски вински салон, Претседател на Здружение на сомелиери на Македонија
Галина Тодорова Нифороу

Галина Тодорова Нифороу

eng., Wine MBA

Галина Тодорова Нифороу поседува инженерска диплома за Технологија на вино и алкохолни пијалаци од Универзитетот за технологија на храна во...

Стефано Канело

Стефано Канело

Riedel The Glass Company, Директор на продажба за југоисточна Европа,

Стефано Канело е потпретседател на Riedel Group за продажба за југоисточна Европа. Има студирано информатичка технологија и сметководство. Во светот...

Данијела Радеч

Данијела Радеч

Претседател на Националното здружение на сомелиери и Винската академија на Црна Гора

  Данијела Радеч, претседателка и основач на националното Здружение на сомелиери на Црна Гора и Винската академија на Црна Гора,...

Иво Козарчанин

Иво Козарчанин

Вински новинар и судија

  Роден сум во 1964 година во Загреб, а живеам во Самобор. Во виното се вљубив од рана возраст покрај...

Андон Крстевски

Андон Крстевски

Главен енолог во винарија Стоби

Андон Крстевски е енолог и технички директор во винаријата Стоби во Градско. Своето образование по Биохемија и енологија го стекнал...

Бидете и вие дел од најголемиот вински настан во Македонија

1-2 Декември 2017, Хотел Мериот Скопје

Цена на влезници

Резервирај Влезници

Влезница за Винскиот салон

490 ден.
  • Би сакале да Ве известиме дека цена на еднодневната влезница за Скопски вински салон - Винодонија 2017 изнесува 490 денари со која имате можност да дегустирате над 250 различни вина од над 30 винарии, кои ќе бидат изложувачи на настанот.

Влезници за предавања и работилници

ден.
  • Цените за влезниците за предавањата и работилниците ќе бидат објавени наскоро.

Memories from Conference 2016

Business Innovation Conference
НАШИОТ БЛОГ

Последни новости

Поддржувачи

Покровители

Здружение на сомелиери на Република Македонија
Marriott Hotel Skopje

Спонзори

Ридел
Пастел
Вински бар Форца

Медиумски спонзори

Terroir.mk
Vino.mk
Вински мозаик
Vino.rs
Курир
Vino & Fino
Кајгана
Jutarnji List
Факултети
ТВ Нова
Плус инфо
За Се
МКД
Република
Економски Лидер
Вистина
Оф нет

Пријатели на виното

sf-macedonia_logo-300×65

Newsletter

Бидете во тек со сите новости, настани и промоции…

Локација & Контакт

+389 78 407 482
Јавете се
Скопје Мериот Хотел
Посетете не
info@vinodonia.mk
Email